II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

1. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrodzenie wokół kościoła. Bóg zapłać także za wszelkie inne ofiary, składane w kopertach imiennych i przelewane bezpośrednio na konto parafialne.

2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Odwiedziliśmy 605 rodziny, nie było lub odmówiło wizyty 262 rodzin. Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas, modlitwę, rozmowy, rady, interesowanie się życiem parafii i ofiary, które zbieramy na ogrodzenie wokół kościoła.

3. Jutro 21 stycznia – dzień Babci, z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom naszej parafii składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki, zdrowia oraz długich lat życia w radości i oczywiście pociechy z wnuków.

4. We wtorek 22 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo za wstawiennictwem świętego Papieża
i ucałowanie relikwii.

5. W czwartek 24 stycznia przypada święto św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to również miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 18.00 Msza św. będzie sprawowana w intencjach składanych pod figurą Wspomożycielki a po Mszy św. nabożeństwo „Hołd Wspomożycielki”. Jest to jednocześnie 6 rocznica wprowadzenia Figury Wspomożycielki do naszej świątyni.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz Odpust Parafialny św. Jana Bosko. Kazania odpustowe będzie głosił ks. Wojciech Kułak, salezjanin, dyrektor Wydawnictw Salezjańskiego. Będzie można zakupić nowości wydane przez Wydawnictwo, które są dobrym prezentem na różne okazje oraz dobrym sposobem na wykorzystanie czasu wolnego oddając się lekturze wartościowej książki. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału.

7. Z okazji odpustu po Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 w kościele odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu chóru CANTATA DYWITY. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, aby uczcić Patrona Parafii i zakończyć radośnie okres Bożego Narodzenia.

8. Życzymy wszystkim opieki Matki Bożej Wspomożycielki i św. Franciszka Salezego. Szczęść Boże!

Boże Narodzenie 2018

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy Liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra w Liturgii rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Tradycyjnie śpiew kolęd oraz wystrój świąteczny, utrzymujemy do Matki Bożej Gromnicznej.

2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie Opłatkowe dla Członków Żywego Różańca.

4. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w tej rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Woda święcona jest przy ołtarzu papieskim. Ofiary składane w tym roku w czasie kolędy przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła. Za każdy dar już składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od godz.16.00 a w sobotę od godz. 10.00.

Oto rozkład kolędy:

Poniedziałek 14.01.2019: ul. Graniczna i ul. Lipowa

Wtorek 15.01.2019:ul. Zakole i ul. Jasna

Środa 16.01.2019: ul. Zamknięta oraz Szosa Elbląska

Czwartek 17.01.2019: ul. Miła, ul. Krzywa, ul. Przygraniczna

Piątek 18.01.2019 i Sobota 19.01.2019 Na zaproszenia

W czasie kolędy Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Na Mszę o godz. 18.00 – będzie dojeżdżał ks. Krzysztof Felka z ośrodka na Kaczorach. Intencje można zamawiać po każdej Mszy w niedzielę. Spowiedź w czasie kolędy będzie tylko w niedzielę.
Rozkład kolędy wywieszony jest na gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii: waldowo.salezjanie.pl.

6. Niech nowy tydzień przyniesienie wszystkim wiele radości i pokoju. Niech wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6.01.2019

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Podczas każdej Mszy św. poświecenie kredy, która oznaczymy drzwi naszych domów: K+M+B+2017 na pamiątkę Trzech Króli lub C+M+B + 2017 – Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi.

2. Także dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z Rodzicami dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej

3. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w tej rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Woda święcona jest przy ołtarzu papieskim. Ofiary składane w tym roku w czasie kolędy przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła. Za każdy dar już składamy serdeczne Bóg zapłać.
Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od godz.16.00 a w sobotę od godz. 10.00.
Oto rozkład kolędy:
Poniedziałek 7.01.2019: ul. Dębowa, Klonowa i Brzozowa – jeden ksiądz. ul. Grabowa – drugi ksiądz, oraz ul. Wierzbowa – trzeci ksiądz;

Wtorek 8.01.2019: ul. Mrongowiusza 1 – 7b – jeden ksiądz, ul. Mrongowiusza 8 – 21 – drugi ksiądz, ul. Mrongowiusza 23 – 60A – trzeci ksiądz;

Środa 9.01.2019: ul. Olchowa i Aleja Lipowa– jeden ksiądz, ul. Świerkowa – drugi ksiądz, oraz ul. Parkowa i Usługowa – trzeci ksiądz,;

Czwartek 10.01.2019: ul. Prosta 1 – 17 jeden ksiądz, ul. Prosta 18 – 29 – drugi ksiądz, oraz ul. Różana trzeci ksiądz;

Piątek 11.01.2019: ul. Cicha 1 – 24 jeden ksiądz, ul. Cicha 25 – do końca i Kormorana – drugi ksiądz i ul. Zielona – trzeci ksiądz;

Sobota 12.01.2019: ul. Bursztynowa – jeden ksiądz, ul. Szmaragdowa, Wypoczynkowa, Złota, Szafirowa i Turystyczna – drugi ksiądz oraz ul. Diamentowa, Rubinowa i Perłowa i Czerwona Karczma– trzeci ksiądz.

W czasie kolędy Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Na Mszę o godz. 18.00 – będzie dojeżdżał ks. Krzysztof Felka z ośrodka na Kaczorach. Intencje można zamawiać po każdej Mszy w niedzielę. Spowiedź w czasie kolędy będzie tylko w niedzielę.
Rozkład kolędy wywieszony jest na gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii: waldowo.salezjanie.pl.

4. W przyszła Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie Opłatkowe dla Członków Żywego Różańca.

5. Również w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

6. Niech nowy tydzień przyniesienie wszystkim wiele radości i pokoju. Niech wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018

1. Jutro dziękujemy Bogu za Rok 2018. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

2. W czasie tego roku w naszym kościele sakrament chrztu św. przyjęło 31 dzieci, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 8 par, obrzędem pogrzebowym pożegnaliśmy 24 parafian, z posługą u chorych byliśmy 131 razy, do I Komunii Świętej przystąpiło 30 dzieci a sakrament Bierzmowania przyjęło 30 młodych ludzi.

3. Jutro o godz. 23.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku. W czasie tej Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Po Mszy św. składając sobie życzenia wspólnie przywitamy Nowy Roku. Zaprasza wszystkich, którzy zostają w domach, aby przyjść i wspólnie w Kościele przywitać Nowy Rok.

4. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to Święto nakazane, chciejmy uczestniczyć we Mszy św. nie tylko z obowiązku ale, by polecać Matce Najświetniejszej Rozpoczynający się Nowy Rok 2019.

5. W środę 3 stycznia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w tej rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Woda święcona jest przy ołtarzu papieskim. Ofiary składane w tym roku w czasie kolędy przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła.
Za każdy dar już składamy serdeczne Bóg zapłać.
Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od godz.16.00.
Oto rozkład kolędy:
Czwartek 3.01.2019: ul. Generała Zajączka – jeden ksiądz, ul. Partyzantów 1- 20 – drugi ksiądz i ul. Partyzantów 20b do końca – trzeci ksiądz;
Piątek 4.01.2019: ul. Łąkowa – jeden ksiądz, ul. Malinowa – drugi ksiądz, i ul. Kwiatowa – trzeci ksiądz;
Sobota 5.01.2019:Wałdowo 2 do 10 A – jeden ksiądz , oraz Wałdowo 10 B do 21 drugi ksiądz i Wałdowo 22 do końca – trzeci ksiądz.
W czasie kolędy Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Na Mszę o godz. 18.00 – będzie dojeżdżał ks. Krzysztof Felka z ośrodka na Kaczorach. Intencje można zamawiać po każdej Mszy w niedzielę. Spowiedź w czasie kolędy będzie tylko w niedzielę.
Rozkład kolędy wywieszony jest na gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii: waldowo.salezjanie.pl.

6. W piątek 4 stycznia – I PIĄTEK MIESIĄCA
– od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.
– Spowiedź od godz. 17.30
– Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę – I sobota miesiąca o godz. 17.30 nowenna pierwszych sobót połączona z nabożeństwem różańcowym, wynagradzającym za grzechy ludzkości – łączymy się z Fatimą i modlimy o pokój na świecie.

8. W przyszłą niedzielę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszamy dzieci w przebraniu za królów). Podczas każdej Mszy św. poświecenie kredy, która oznaczymy drzwi naszych domów: K+M+B+2017 na pamiątkę Trzech Króli lub C+M+B + 2017 – Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Józef Wojciechowski z ul. Miłej. Polećmy ja Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

10. Na Nowy Rok życzymy wszystkim pokoju i szczęścia oraz Bożego błogosławieństwa!

KOLĘDA 2019

Czwartek 3.01.2019:
ul. Generała Zajączka – jeden ksiądz, ul. Partyzantów 1- 20 – drugi ksiądz i ul. Partyzantów 20b do końca – trzeci ksiądz;

Piątek 4.01.2019:
ul. Łąkowa – jeden ksiądz, ul. Malinowa – drugi ksiądz, i ul. Kwiatowa – trzeci ksiądz;

Sobota 5.01.2019:
Wałdowo 2 do 10 A – jeden ksiądz , oraz Wałdowo 10 B do 21 drugi ksiądz i Wałdowo 22 do końca – trzeci ksiądz.

Poniedziałek 7.01.2019:
ul. Dębowa, Klonowa i Brzozowa – jeden ksiądz. ul. Grabowa – drugi ksiądz, oraz ul. Wierzbowa – trzeci ksiądz;

Wtorek 8.01.2019:
ul. Mrongowiusza 1 – 7b – jeden ksiądz, ul. Mrongowiusza 8 – 21 – drugi ksiądz,
ul. Mrongowiusza 23 – 60A – trzeci ksiądz;

Środa 9.01.2019:
ul. Olchowa i Aleja Lipowa– jeden ksiądz, ul. Świerkowa – drugi ksiądz, oraz ul. Parkowa i Usługowa – trzeci ksiądz,;

Czwartek 10.01.2019:
ul. Prosta 1 – 17 jeden ksiądz, ul. Prosta 18 – 29 – drugi ksiądz, oraz ul. Różana trzeci ksiądz;

Piątek 11.01.2019:
ul. Cicha 1 – 24 jeden ksiądz, ul. Cicha 25 – do końca i Kormorana – drugi ksiądz i ul. Zielona – trzeci ksiądz;

Sobota 12.01.2019:
ul. Bursztynowa – jeden ksiądz, ul. Szmaragdowa, Wypoczynkowa, Złota, Szafirowa i Turystyczna – drugi ksiądz oraz ul. Diamentowa, Rubinowa i Perłowa i Czerwona Karczma– trzeci ksiądz.

Poniedziałek 14.01.2019:
ul. Graniczna 1 – 17 jeden ksiądz, ul. Graniczna 19 – 29 i ul. Lipowa– drugi ksiądz,
ul. Graniczna 30 – do końca – trzeci ksiądz;

Wtorek 15.01.2019:
ul. Zakole 1 – 17 jeden ksiądz, oraz ul. Zakole 18 – 35 drugi ksiądz i ul. Zakole 36 do końca
i ul. Jasna – trzeci ksiądz;

Środa 16.01.2019:
ul. Zamknięta 1 – 15 jeden ksiądz, ul. Zamknięta 15 do końca oraz – drugi ksiądz, Szosa Elbląska – trzeci ksiądz;

Czwartek 17.01.2019:
ul. Miła – jeden ksiądz, ul. Krzywa 2 – 16 ul. Przygraniczna drugi ksiądz, oraz ul. Krzywa 17 – do końca – trzeci ksiądz;

Piątek 18.01.2019 i Sobota 19.01.2019 Na zaproszenia

Wizytacja Radcy Generalnego z Rzymu ks. Tadeusza Rozmusa sdb

Misje Święte

Peregrynacja Relikwii św. Wojciecha

Konsekracja Kościoła