IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018

1. Rozpoczynamy dziś 55 Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Chciejmy odpowiedzieć na wezwanie Jezusa: „ Proście Pana żniwa, aby wysłał robotników na swoje żniwo…” i w codziennej modlitwie a także w uczestnictwie w dodatkowej Mszy św. w tym tygodniu modlić o powołania. Adoracja czwartkowa będzie ofiarowana w intencji nowych powołań z naszej parafii.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorje.

3. Także w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

4. Jutro 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski – pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i na Mszy o godz. 12.00 – młodzież ze szkoły salezjańskiej przedstawi nam przedstawienie o św. Wojciechu. Będzie to jednocześnie przygotowanie do nawiedzenia Relikwii św. Wojciecha, które przybędą do nas 1 maja na Mszę św. o godz. 10.00 – już sobie zaplanujmy ten czas, by w tym dniu przybyć do kokosiła i polecić Bogu przez wstawiennictwo św. Wojciecha wszystkie nasze sprawy.

5. We wtorek 24 kwiecień miesięczne Wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. będzie odprawiana w intencjach składanych przed figura Wspomożycielki a po Mszy św. nabożeństwo – Hołd Wspomożycielce. Pamiętajmy słowa św. Jana Bosko: „Zaufajcie Wspomożycielce a zobaczycie co to w życiu są cuda”.

6. W środę Msza św. o uzdrowienie a po niej modlitwy wstawiennicze.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dotyczące Konsekracji Kościoła i Festynu po uroczystości. Serdecznie zachęcam do czynnego włączenia się w to ważne wydarzenie dla naszej parafii.

8. Niech radość Zmartwychwstania, towarzyszy nam wszystkim i pozostanie jak najdłużej w naszych sercach. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2018

1. Rozpoczynamy dziś o X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”. Z tej okazji zapraszamy w przyszła sobotę na godz. 19.00 na wspólne celebrowane Nabożeństwa Słowa Bożego, przygotowane przez nasze parafialne Koło Biblijne.

2. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrodzenie wokół kościoła. Bóg zapłać także za wszelkie inne ofiary, składane w kopertach imiennych i przelewane bezpośrednio na konto parafialne.

3. Od jutra wracamy do rannych Mszy św. o godz. 7.00.

4. W środę rozpoczyna się w naszej wspólnocie zakonnej nadzwyczajna wizytacja Radcy Generalnego z Rzymu Ks. Tadeusza Rozmusa, który wizytuje nasza prowincję w imieniu Przełożonego Generalnego. Ks. Radca w czwartek o godz. 18.00 odprawi Uroczysta Mszę św. w naszym kościele na która bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

5. Z racji wizytacji Msza św. o uzdrowienie przeniesiona jest na następną środę 25 kwietnia.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorje po Mszy św. o godz. 10.00. Organizatorzy proszą wszystkich o obecność.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zbigniew Dłużeń z Wałdowa, polećmy go miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek…

9. Niech radość Zmartwychwstania, towarzyszy nam wszystkim i pozostanie jak najdłużej w naszych sercach. Szczęść Boże!

Nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

Uroczystość Wspomożycielki Wiernych

Rezurekcja

Wielka Sobota

Wielki Piatek

Wielki Czwartek

Niedziela Palmowa