XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018

1. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrodzenie wokół kościoła. Bóg zapłać także za wszelkie inne ofiary, składane w kopertach imiennych i przelewane bezpośrednio na konto parafialne. Można jeszcze ufundować przęsło indywidualnie lub rodziną czy razem z sąsiadami.

2. W środę jak w każdą III środę miesiąca Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00 a po niej modlitwy wstawiennicze.

3. W piątek 22 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowym i ucałowanie relikwii św. Papieża.

4. Trwają nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Znajdźmy czas, aby polecać się Bożemu Sercu Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę 24 czerwca miesięczne Wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo – Hołd Wspomożycielce i Msza św. która będzie odprawiana w intencjach składanych przed figurą Wspomożycielki. Pamiętajmy słowa św. Jana Bosko: „Zaufajcie Wspomożycielce a zobaczycie co to w życiu są cuda”.

6. Wpatrzeni w Serce Jezusa przebite dla nas z miłości, uczmy się tej miłości i dzielmy się nią z innymi. Szczęść Boże!

X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018

1. Z całego serca składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowani wczorajszej Uroczystości konsekracji kościoła. Za posprzątanie i przygotowania Oratorium, za wypieleni i uporządkowanie terenów zielonych wokół kościoła, za rozstawienie ławek i posprzątanie po uroczystości, za przymocowanie figury Jezusa na Krzyżu Misyjnym, za zamontowanie na czas ogrodzenia i położenie kostki, za przyniesione ciasta i pomoc w poczęstunku, za przygotowanie liturgii a przede wszystkim za wspólna modlitwę i radosną obecność.

2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, które przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła i kostkę pod plac procesyjny.

3. W środę 13 czerwca w Lubajnach nabożeństw Fatimskie: o godz. 20.00 Różaniec i Msza św. Wyjazd autobusu spod naszego kościół o godz. 18.40.

4. Trwają nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Znajdźmy czas, aby polecać się Bożemu Sercu Jezusa.

5. Dziś po raz ostatni gra na Mszach św. nasz Pan Organista Jan Orzechowski. Ze smutkiem, że odchodzi, dziękujemy Mu za 5 lat służby w naszym kościele, za upiększaniu liturgii poprzez śpiew. Życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa Bożego w życiu.

6. Wpatrzeni w Serce Jezusa przebite dla nas z miłości, uczmy się tej miłości i dzielmy się nią z innymi. Szczęść Boże!

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018

1. Rozpoczynamy dziś Renowacje Misji świętych. Z radością witamy ponownie w naszej wspólnocie Misjonarzy O. Ireneusza i O. Józefa z Zakonu Redemptorystów. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 10.00 i 18.00. W środę dodatkowo będzie sprawowana Msza św. o godz. 11.30 dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dotyczące Konsekracji Kościoła i Festynu po uroczystości. Serdecznie zachęcam do czynnego włączenia się w to ważne wydarzenie dla naszej parafii.

3. W środę o godz. 17.30 spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków na procesji Bożego ciała. Zapraszam też Mamy, które mogłyby pomóc.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie ulicami: Parkową, Prostą i Krzywą. Ołtarze znajdowałyby się: I przy ulicy Różanej, II przy ulicy Miłej, III na ulicy Prostej i IV na. ul. Krzywej. Bardzo proszę mieszkańców tych ulic o przygotowanie ołtarzy.

5. Od piątku rozpoczynamy miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jest to również I PIĄTEK MIESIĄCA od godz. 9.00 odwiedzimy chorych

6. W sobotę I sobota Miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Pierwszych Sobót: Różaniec w intencji przebłagania za grzechy ludzi z prośba o pokój na świecie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Także w przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Tadeusz odprawi Uroczysta Mszę św. z okazji 25 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za czcigodnego Jubilata.

9. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii współbraci salezjanów z Wydawnictwa Salezjańskiego: ks. Romana Wortolca i br. Zenona Czajkowskiego. Ks. Roman był przewodnikiem po Ziemi Świętej i w tym dniu na wszystkich Mszach będzie głosił kazania o biblijnych podstawach konsekracji świątyni. Po Mszach świętych będzie można nabyć książki wydawane przez wydawnictwo salezjańskie w promocyjnych cenach.

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

Ciemnica i Boży Grób 2018

Nawiedzenie Figury Matki Bożej Fatimskiej

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

Uroczystość Wspomożycielki Wiernych

Rezurekcja

Wielka Sobota

Wielki Piatek