WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28.05.2017

1. Jutro o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Festynem. Serdecznie zapraszam. Cały czas można przynosić fanty i inne rzeczy na Festyn, który odbędzie się 18 czerwca. Bardzo też proszę o zapisy w zakrystii, kto by mógł upiec ciasto czy zrobić trochę bigosu.

2. W środę ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. w intencji budowniczych, dobroczyńców i ofiarodawców naszego kościoła, będzie sprawowana o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. W tym dniu również ostatnie majowe.

3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, I czwartek miesiąca. W czasie Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek – I PIĄTEK MIESIĄCA
– od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.
– Spowiedź od godz. 17.30.
– Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Jadwiga Kuskowska i Janina Pesalla z ul. Mrongowiusza. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

8. Niech Maryja Wspomożycielka w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017

1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która odprawiana jest codziennie o godz. 20.30 połączona z nabożeństwem majowym i zakończona Apelem.

2. Jutro w poniedziałek 22 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Papieża i ucałowanie relikwii św. Papieża.

3. W środę 24 maja Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 20.00 we wszystkich intencjach polecanych w czasie nowenny oraz tych przyniesionych na tę Msze święta – intencje cały czas można składać u stóp Wspomożycielki. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z figura Wspomożycielki w czasie której odśpiewamy Litanie Loretańska. Zabierzmy świece na tę procesje. Na Mszy św. będą obecni salezjanie z Dominika, Starych Jabłonek i Kaczor aby właśnie tutaj obchodzić święto patronalne Zgromadzenia Salezjańskiego.

4. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków na procesji z Figura Wspomożycielki 24 maja.

5. Od czwartku Nabożeństwa Majowe odprawiane będą w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 a Apel Maryjny o godz. 21.00.

6. Cały czas można przynosić fanty i inne rzeczy na Festyn, który odbędzie się 18 czerwca. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło a dochód z Festynu będzie przeznaczony na ogrodzenie wokół kościoła.

7. Na ostatniej Radzie parafialnej ustaliliśmy procesję Bożego Ciała, które w tym roku przypada 15 czerwca. Procesja przejdzie ulicami: Parkową, Klonową, Świerkową, Brzozową, Bursztynową i powrót Parkowa. Ołtarze znajdowałyby się: I na początku ul. Klonowej, II i II na ul. Bursztynowej i IV na ul. Parkowej. Już dziękuje mieszkańcom tych ulic za przygotowanie ołtarzy.

8. Niech Maryja Wspomożycielka w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, które przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła.

2. Dziś gościmy w naszym kościele Ostródzka Grupę Ewangelizacyjną „By świat usłyszał”. Jest to grupa złożona z ludzi śpiewających z rożnych parafii ostródzkich. Będą oni śpiewać podczas Mszy św. o godz. 12.00 i zapraszają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież do włączenia się we wspólny śpiew, dlatego o godz. 10.30 w Oratorium odbędzie się próba śpiewy na którą bardzo gorąco zapraszamy.

3. Także dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Rocznicowej. Komunia rocznicowa będzie 21 maja.

4. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaangażowania się w organizację tego festynu. Można już przynosić fanty na festyn i składać je w bibliotece parafialnej. Za każdy dar dziękujemy.

5. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która przypada 24 maja. Będziemy ją odprawiać codziennie o godz. 20.30 połączone z nabożeństwem majowym i zakończymy Apelem. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, które będziemy polecać przez cały czas trwania nowenny, można składać pod Figurą Wspomożycielki.

6. W środę jak w każdą III środę miesiąca Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00 a po niej modlitwy wstawiennicze.

7. Organizujemy pielgrzymkę rodzin i małżeństw do sanktuariów Warmii i Mazur: Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Krosno k. Ornety i Glotowo. Cena 40 zł. Od osoby. Odbędzie się ona 27 maja. Cały maj na nabożeństwach majowych modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Pielgrzymka to akt powierzenia Maryi wszystkich rodzin. Zapisy u ks. Krzysztofa organizatora pielgrzymki i w kancelarii parafialnej.

8. Zespół Szkół Salezjańskich organizują w sobotę 20 maja 2017r od godz. 10.30. do 14.30 Dominikalia: „Bajkową majówkę”– święto radości dzieci i młodzieży.. Będzie również kolejny dzień otwarty dla kandydatów do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Elżbieta Kaczmarczyk z ul. Partyzantów. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 7.05.2017

1. Trwa miesiąc maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 a o godz. 21.00 Apel Maryjny. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Dziś o godz. 20.00 nabożeństwo Słowa zakończone Apelem z okazji zakończenia Tygodnia Biblijnego. Serdecznie Zapraszamy.

3. W sobotę 13 maja w Lubajnach nabożeństw Fatimskie: o godz. 20. 00 Msza św. a po niej różaniec. Wyjazd autobusu spod naszego kościół o godz. 18.40.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ostródzka Grupę Ewangelizacyjną „By świat usłyszał”. Jest to grupa złożona z ludzi śpiewających z rożnych parafii ostródzkich. Będą oni śpiewać podczas Mszy św. o godz. 12.00 i zapraszają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież do włączenia się we wspólny śpiew, dlatego o godz. 10.30 w Oratorium odbędzie się próba śpiewy na którą bardzo gorąco zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Rocznicowej. Komunia rocznicowa będzie 21 maja.

6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaangażowania się w organizację tego festynu. Można już przynosić fanty na festyn i składać je w bibliotece parafialnej. Za każdy dar dziękujemy.

7. Także w przyszłą niedzielę, jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca na cele inwetycyjno-wykończeniowe naszej świątyni. Zbieramy na ogrodzenie wokół kościoła.

8. Organizujemy pielgrzymkę rodzin i małżeństw do sanktuariów Warmii i Mazur: Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Krosno k. Ornety i Glotowo. Cena 40 zł. Od osoby. Odbędzie się ona 27 maja. Cały maj na nabożeństwach majowych modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Pielgrzymka to akt powierzenia Maryi wszystkich rodzin. Zapisy u ks. Krzysztofa organizatora pielgrzymki i w kancelarii parafialnej.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jerzy Kaczmarczyk z ul. Partyzantów. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

Rezurekcja

Wielka Sobota

Wielki Piatek

Wielki Czwartek

Niedziela Palmowa

Grób Boży 2016