WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28.05.2017

1. Jutro o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne przed Festynem. Serdecznie zapraszam. Cały czas można przynosić fanty i inne rzeczy na Festyn, który odbędzie się 18 czerwca. Bardzo też proszę o zapisy w zakrystii, kto by mógł upiec ciasto czy zrobić trochę bigosu.

2. W środę ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. w intencji budowniczych, dobroczyńców i ofiarodawców naszego kościoła, będzie sprawowana o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. W tym dniu również ostatnie majowe.

3. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, I czwartek miesiąca. W czasie Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek – I PIĄTEK MIESIĄCA
– od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.
– Spowiedź od godz. 17.30.
– Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Jadwiga Kuskowska i Janina Pesalla z ul. Mrongowiusza. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

8. Niech Maryja Wspomożycielka w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017

1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która odprawiana jest codziennie o godz. 20.30 połączona z nabożeństwem majowym i zakończona Apelem.

2. Jutro w poniedziałek 22 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Papieża i ucałowanie relikwii św. Papieża.

3. W środę 24 maja Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona o godz. 20.00 we wszystkich intencjach polecanych w czasie nowenny oraz tych przyniesionych na tę Msze święta – intencje cały czas można składać u stóp Wspomożycielki. Nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z figura Wspomożycielki w czasie której odśpiewamy Litanie Loretańska. Zabierzmy świece na tę procesje. Na Mszy św. będą obecni salezjanie z Dominika, Starych Jabłonek i Kaczor aby właśnie tutaj obchodzić święto patronalne Zgromadzenia Salezjańskiego.

4. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków na procesji z Figura Wspomożycielki 24 maja.

5. Od czwartku Nabożeństwa Majowe odprawiane będą w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 a Apel Maryjny o godz. 21.00.

6. Cały czas można przynosić fanty i inne rzeczy na Festyn, który odbędzie się 18 czerwca. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło a dochód z Festynu będzie przeznaczony na ogrodzenie wokół kościoła.

7. Na ostatniej Radzie parafialnej ustaliliśmy procesję Bożego Ciała, które w tym roku przypada 15 czerwca. Procesja przejdzie ulicami: Parkową, Klonową, Świerkową, Brzozową, Bursztynową i powrót Parkowa. Ołtarze znajdowałyby się: I na początku ul. Klonowej, II i II na ul. Bursztynowej i IV na ul. Parkowej. Już dziękuje mieszkańcom tych ulic za przygotowanie ołtarzy.

8. Niech Maryja Wspomożycielka w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

Festyn Parafialny 2015

Bierzmowanie 2015

I Komunia Święta

 

Droga krzyżowa