XXV NIEDZIELA 24.09.2017

1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych a po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii św.

2. Także dziś po o godz. 17.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie II klasy gim oraz VI i VII klasy podstawowej. Jest to spotkanie w ramach 3 letniego przygotowania do sakramentu Bierzmowania, które wraca do kasy VIII.

3. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

4. Dziś przypada 24 dzień miesiąca – Wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo w intencjach składanych przed figura Wspomożycielki będzie odprawiane o godz. 17.30. Pamiętajmy słowa św. Jana Bosko: „Zaufajcie Wspomożycielce a zobaczycie co to w życiu są cuda”.

5. W piątek 29 września, Święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – pamiętajmy w tych potężnych naszych patronach.

6. W sobotę ostatni dzień miesiąca, w naszej parafii miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. o godz. 18.00 w intencji budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców oraz wszystkich parafian, będzie sprawowana w kaplicy bocznej. A po Mszy św. nabożeństwo i ucałowanie relikwii.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej o którą tak bardzo prosiła Matka Boża w czasie objawień w Gietrzwałdzie i Fatimie, chciejmy odpowiedzieć na te prośbę Matki Najświętszej i znaleźć czas na wspólne odmawianie różańca. Różaniec w naszym kościele będzie sprawowany codziennie o godz. 1730. Chciejmy ze sobą zabrać dzieci i młodzież.

9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Fromborka 7 października na modlitwę: Różaniec Do Granic jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. Zapisy w zakrystii.

10. W tym dniu 7 października będziemy gościć Figurę Matki Boskiej Fatimskiej z Lubajn. Po Mszy św. odbędzie się modlitwa różańcowa i zakończy Apelem. Już zaplanujmy sobie ten czas, by modlić się za nasze rodziny, szczególnie za dzieci i młodzież.

11. Zbliżamy się do wielkich uroczystości związanych z 25 leciem naszej Parafii, punktem centralnym obchodów będzie Konsekracja naszego Kościoła, która odbędzie się 9 czerwca 2018r. Aby dobrze przeżyć ten jubileusz od 22 do 29 października odbędą się w naszej Parafii Misje Święte, które będą głosić O. Redemptoryści. Ostatnie misje w naszej parafii odbyły się 15 lat temu, będą to więc pierwsze misje w tym kościele.
Misje św., które nas czekają będą dla naszej parafii przede wszystkim wielkim wydarzeniem wiary. To wielka łaska Boża, która w tych dniach zstąpi na naszą parafię. Łaska uzdrawiająca wszelkie ludzkie i duchowe życie w tej naszej parafii. To co w nas i wokół nas jest zniszczone przez grzech, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo w niejednej naszej rodzinie, w niejednym domu, i w niejednym z nas tu obecnych. A może jeszcze bardziej to co zostało zniszczone w tych, których tutaj wśród nas nie ma. Bo już zapomnieli drogi do świątyni, bo całe lata nie złożyli rąk do modlitwy, od wielu lat się nie spowiadają. To do nas, do nas wszystkich, do nas którzy tu jesteśmy w każdą niedzielę i do tych których tu nie ma poprzez przybywających misjonarzy przybędzie Jezus Chrystus.
Zechciejmy już zarezerwować sobie ten czas, przypomnieć innym a przede wszystkim rozpocząć modlitwę w intencji tych Misji i przebudzenia wiary dla wszystkich naszych parafian.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Stanisław Ecka z ul. Przygranicznej i Krystyna Zabujść z ul. Partyzantów, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

13. Niech Bóg przez pośrednictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko, patrona naszej parafii obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże!

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

XXIII NIEDZIELA 10.09.2017

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

2. W środę 13 września w Lubajnach nabożeństw Fatimskie: o godz. 20.00 Różaniec
i Msza św. Wyjazd autobusu spod naszego kościół o godz. 18.40.

3. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, zachęcam do udziału w tych dniach we Mszy świętej, aby łączyć swoje cierpienia i trudy z Krzyżem Chrystusowym i stojąca pod nim Bolesna Matką.

4. Wracamy do czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, będą one odbywały się w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończą o godz. 20.00. Zachęcam, aby przyjść tu do kościoła i przy Panu Jezusie odpocząć i w ciszy zatrzymać się na chwile w biegu swojego życia.

5. W niedzielę 24 września o godz. 12.00 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych a po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii św.

6. Również w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

7. 7 października organizowana jest akcja: Różaniec Do Granic jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku…W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczane kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.
Autokar z naszego dekanatu uda się do Fromborka. Zapisy w zakrystii, koszt to 20 zł.

8. W tym dniu 7 października będziemy gościć Figurę Matki Boskiej Fatimskiej z Lubajn. Po Mszy św. odbędzie się modlitwa różańcowa i zakończy Apelem. Już zaplanujmy sobie ten czas, by modlić się za nasze rodziny, szczególnie za młode pokolenie.

9. Niech Bóg przez pośrednictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko, patrona naszej parafii obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże!