V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018

1. Kończymy dziś rekolekcje parafialne. Dziękujemy O. Mariuszowi Małkińskiemu za ich przeprowadzenie i życzymy wielu łask oraz opieki w Matki Bożej. Dziękuję także spowiednikom i wszystkim za piękne uczestnictwo, spowiedzi, artykuły spożywcze i ciasta przyniesione w tych dniach.
Szczególnie dziękuję Klubowi Seniora za wykonanie i rozprowadzanie palmy wielkanocnych.

2. Od dzisiejszej, V niedzieli Wielkiego Postu tradycyjne zasłaniamy Krzyże, które zostaną uroczyście odsłonięte w czasie Liturgii Wielkiego Piątku.

3. Jutro Uroczystość św. Józef – opiekuna Pana Jezusa, patron rodzin – szczególnie ojców, stolarzy, samotnych, mających problemy rodzinne, finansowe, chorych i umierających.
Msze św. w naszym kościele będą o godz. 1000 i 1800.

4. Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem i mogliby pomóc przy wykonaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego jutro w poniedziałek na godz. 9.00.

5. W środę Msza św. o uzdrowienie a po Mszy modlitwy wstawiennicze.

6. W czwartek 22 marca – miesięczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo za wstawiennictwem świętego Papieża i ucałowanie relikwii.

7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30.

8. W sobotę 24 lutego miesięczne Wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. będzie odprawiana w intencjach składanych przed figura Wspomożycielki a po Mszy św. nabożeństwo – Hołd Wspomożycielce. Pamiętajmy słowa św. Jana Bosko: „Zaufajcie Wspomożycielce a zobaczycie co to w życiu są cuda”.

9. W Szkole Salezjańskiej będzie wystawiane Misterium Męki Pańskiej w przyszła sobotę o godz. 16.00 i 19.30 a w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

10. W przyszła niedzielę – Niedziela Palmowa, na każdej Mszy św. poświecenie Palm a godz. 12.00 uroczysta procesja z Palmami. Szczególnie zapraszam dzieci do procesji z Palmami oraz po Mszy odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę!

11. Także w przyszła niedzielę ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.30.

12. Rozprowadzamy na święta świece, przygotowane przez Caritas: Paschałki Wielkanocne – małe po 5 zł i duże po 10 zł oraz ozdobne jajko – świeca po 12 zł. Z Paschałkami przyjdźmy do świątyni w Wielką Sobotę a potem umieśćmy te świece na stole wielkanocnym a po świętach zanieśmy na groby naszych bliskich jako znak naszej pamięci o nich i wiary w zmartwychwstania. Kupując tę świecę pomóżmy najbiedniejszym.

13. Nie zmarnujmy ostatnich dni Wielkiego Postu aby nawrócić się całym sercem do Boga. Szczęść Boże.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace z racji II niedzieli miesiąca, które przeznaczone są na ogrodzenie wokół Kościoła. Ogrodzenie zaczniemy robić jak tylko zrobi się cieplej, aby do Konsekracji Kościoła wykonać ogrodzenie z przodu oraz położyć kostkę przed kościołem.

2. Dziś odbędzie się spotkanie dla młodzieży z II klasy gimnazjum i VII klasy podstawowej, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.30 w Oratorium.

3. Od czwartku rozpoczynamy Rekolekcje parafialne, wygłosi je O. Mariusz Małkiński z Zakonu Ojców Paulinów.
Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w te dni będą o godz. 10.00 i 18.00.
Podczas wszystkich mszy św. będzie możliwość spowiedzi – przyjadą księża, wyspowiadajmy się i skorzystajmy ze spowiedzi wielkanocnej o której przypomina nam przykazanie kościelne.
Ofiary z czwartku, piątku i soboty niech będą naszym podziękowaniem dla O. Rekolekcjonisty za trud głoszenia.
W piątek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 19.00. Będzie przebiegać ulicami: Parkową, Różana i Krzywą. Zabierzmy ze sobą świece. A gdyby padał deszcz zabierzmy parasole lub gdyby była zła pogoda to się ciepło ubierzmy a nie rezygnujmy z tej drogi Krzyżowej.
Przez cały czas trwania rekolekcji Klub Seniora będzie rozprowadzał palmy własnoręcznie robione – ofiary składane za palmy przeznaczone są na ogrzewanie oratorium. Dziękuje naszym Seniorom za wykonanie palm i ich sprzedaż.

4. „Gorzkie Żale” odprawiane są w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30.

5. Rozprowadzamy na święta świece, przygotowane przez Caritas: Paschałki Wielkanocne – małe po 5 zł i duże po 10 zł oraz ozdobne jajko – świeca po 12 zł. Z Paschałkami przyjdźmy do świątyni w Wielką Sobotę a potem umieśćmy te świece na stole wielkanocnym a po świętach zanieśmy na groby naszych bliskich jako znak naszej pamięci o nich i wiary w zmartwychwstania. Kupując tę świecę pomóżmy najbiedniejszym.

6. Niech Wielki Post, będzie czasem nawrócenia się do Boga, poprawy relacji z drugim człowiekiem i uporządkowaniem swego serca i sumienia. Szczęść Boże!

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00