XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Misyjny i rozpoczęcie tygodnia misyjnego, który przebiega pod hasłem:”Pełni Ducha i posłani”. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach. W całym kościele odbywa się zbiórka pieniężna na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za każde wsparcie na rzecz pomocy Misjom.

2. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na ogrodzenie wokół kościoła. Bóg zapłać także za wszelkie ofiary składane bezpośrednio na ten cel czy to w kopertach czy przelewając bezpośrednio na konto parafii.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

4. Jutro w poniedziałek 22 dzień miesiąca wspomnienie miesięczne św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do świętego i ucałowanie relikwii.

5. W środę 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza św. o 18.00 będzie sprawowana intencjach składanych pod Figurą a po Mszy św. nabożeństw: „Hołd Wspomożycielce”. Powierzajmy naszej dobrej Matce wszystkie sprawy i problemy, które leża nam na sercu a Ona już o to wszystko zadba.

6. Również w środę 24, bezpośrednio po Mszy św. w Oratorium odbędzie się spotkanie dla mężczyzn prezentujące Wspólnotę Rycerzy Kolumba. Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach prawie 2 miliony członków. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Są to mężczyźni, którzy pragną wzajemnie się wspierać i formować w wierze katolickiej.

7. Trwają nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży w środy i piątki o godz. 1700– mimo wielu obowiązków i pracy postarajmy się być przynajmniej na paru nabożeństwach, a Matka Boża wynagrodzi ten czas poświęcony na modlitwę.

8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na „wypominki” znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki można przynosić codziennie do kancelarii lub zakrystii. Będzie również przez listopad odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Andrzej Dobrosielski z ul. Prostej. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

10. Niech Bóg błogosławi wszystkim a Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne łaski. Szczęść Boże!

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

2. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy XVIII Dziś Dzień Papieski. Dzień wdzięczności Bogu za naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś w całej Polsce do puszek zbieramy ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywego pomnika Jana Pawła II.

3. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach służby zdrowia, aby Bóg obdarzał ich siłami i dobrym zdrowiem. Adorację w tym dniu ofiarujemy w intencji służby zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i tych którzy nas leczą i tych którzy są leczeni.

4. Trwają nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży w środy i piątki o godz. 1700– mimo wielu obowiązków i pracy postarajmy się być przynajmniej na paru nabożeństwach, a Matka Boża wynagrodzi ten czas poświęcony na modlitwę.

5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Bądźmy miłosierni i nieśmy im pomoc przez modlitwę, przez Msze św. i komunie przyjmowane w ich intencji. Wiele tym zmarłym dużo zawdzięczamy i być może nie docenialiśmy ich za życia. Inni zmarli odeszli od nas tragicznie lub bez sakramentów świętych. Polećmy więc ich w „wypominkach”. Będziemy to nabożeństwo odprawiać codziennie w Listopadzie. Kartki na „wypominki” znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki można przynosić codziennie do kancelarii lub zakrystii. Będzie również przez listopad odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Nieśmy pomoc naszym zmarłym a oni, gdy dzięki naszym modlitwą dostaną się do nieba, będą nas wspierali.

6. Niech Bóg błogosławi wszystkim a Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne łaski. Szczęść Boże!

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00