III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018

1. Kończymy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe, dziękujemy ks. Dariuszowi Skowronowi za trud przeprowadzenia rekolekcji, że zechciał przyjechać do nas z Krakowa i życzymy wiele błogosławieństwa w życiu salezjańskim.
Kto uczestniczył we wszystkich trzech dniach rekolekcji, może uzyskać odpust zupełny.

2. Jeszcze dziś, jak w każdy dzień rekolekcji, Klub Seniora rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji, przeznaczone są na ogrzewanie Oratorium. Bóg zapłać za przygotowanie tego sianka i składane ofiary.

3. Gdyby, ktoś nie otrzymał opłatka, można je nabyć w zakrystii.

4. Jak co roku rozprowadzamy świece Caritas w cenie 5 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie takiej świecy na naszym świątecznym stole.

5. W zakrystii do nabycia jest bardzo piękny kalendarz z Aniołami, wydawany przez Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

6. W tym tygodniu ostatnie Roraty! Poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci z lampionami!

7. W sobotę 22 dzień miesiąca wspomnienie miesięczne św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do świętego i ucałowanie relikwii.

8. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mieliby czas, aby pomóc w robieniu szopki, ubierania choinek i strojeniu kościoła na święta, jutro w poniedziałek na godz. 9.00.

9. Przygotujmy się dobrze do świat Bożego Narodzenia, aby Chrystus mógł się narodzić w naszych sercach. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

2. Dziś w Kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Roraty w naszym kościele będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci z lampionami!

4. Od piątku rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje Parafialne, będzie je głosił salezjanin,
ks. Dariusz Skowron z Krakowa.
Rozkład Rekolekcji:
Piątek(14.12.2018) – Sobota(15.12.2018)
1000 Msza św. z nauką dla wszystkich
1700 Msza św. z nauką dla dzieci
1800 Msza św. z nauką dla wszystkich
Taca w tych dniach będzie podziękowaniem ks. Rekolekcjoniście za trud rekolekcji.
Przyjadą spowiednicy, abyśmy mogli się wyspowiadać przed świętami, dlatego nie odkładajmy tego na później i zachęćmy innych do oczyszczenia swego serca.
W niedzielę 16.12.2018 – rozkład niedzielny
(na mszy św. o godz. 1200 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. a po Mszy spotkanie z Rodzicami.)
Po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie młodzieży z klas VI, VII, II gim i III gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w kościele. Będzie to adwentowy wieczór uwielbienia „Ostródzka Łódź Ratunkowa”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 16 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18. Prowadzony przez Stowarzyszenie „…By Świat usłyszał” zaprasza na kolejne wydarzenie dla młodzieży z cyklu „Dasz wiarę”.

Kto weźmie udział w rekolekcjach może uzyskać odpust zupełny.

5. W czasie rekolekcji Klub Seniora będzie rozprowadzał sianko na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na ogrzewanie Oratorium. Bóg zapłać za przygotowanie tego sianka.

6. Jak co roku rozprowadzamy świece Caritas: małe w cenie 5 zł i duże w cenie 20 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie takiej świecy na naszym świątecznym stole.

7. W zakrystii do nabycia jest bardzo piękny kalendarz z Aniołami, wydawany przez Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Barbara Pogorzelska z ul. Granicznej. Polećmy ja Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

9. Przygotujmy się dobrze do świat Bożego Narodzenia poprzez udział w Rekolekcjach Adwentowych, aby Chrystus mógł się narodzić w naszych sercach. Zachęćmy także innych do uczestnictwa w rekolekcjach. Szczęść Boże!

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00