V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace, które przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła.

2. Dziś gościmy w naszym kościele Ostródzka Grupę Ewangelizacyjną „By świat usłyszał”. Jest to grupa złożona z ludzi śpiewających z rożnych parafii ostródzkich. Będą oni śpiewać podczas Mszy św. o godz. 12.00 i zapraszają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież do włączenia się we wspólny śpiew, dlatego o godz. 10.30 w Oratorium odbędzie się próba śpiewy na którą bardzo gorąco zapraszamy.

3. Także dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Rocznicowej. Komunia rocznicowa będzie 21 maja.

4. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaangażowania się w organizację tego festynu. Można już przynosić fanty na festyn i składać je w bibliotece parafialnej. Za każdy dar dziękujemy.

5. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, która przypada 24 maja. Będziemy ją odprawiać codziennie o godz. 20.30 połączone z nabożeństwem majowym i zakończymy Apelem. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, które będziemy polecać przez cały czas trwania nowenny, można składać pod Figurą Wspomożycielki.

6. W środę jak w każdą III środę miesiąca Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.00 a po niej modlitwy wstawiennicze.

7. Organizujemy pielgrzymkę rodzin i małżeństw do sanktuariów Warmii i Mazur: Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Krosno k. Ornety i Glotowo. Cena 40 zł. Od osoby. Odbędzie się ona 27 maja. Cały maj na nabożeństwach majowych modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Pielgrzymka to akt powierzenia Maryi wszystkich rodzin. Zapisy u ks. Krzysztofa organizatora pielgrzymki i w kancelarii parafialnej.

8. Zespół Szkół Salezjańskich organizują w sobotę 20 maja 2017r od godz. 10.30. do 14.30 Dominikalia: „Bajkową majówkę”– święto radości dzieci i młodzieży.. Będzie również kolejny dzień otwarty dla kandydatów do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Elżbieta Kaczmarczyk z ul. Partyzantów. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 7.05.2017

1. Trwa miesiąc maj – miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 a o godz. 21.00 Apel Maryjny. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Dziś o godz. 20.00 nabożeństwo Słowa zakończone Apelem z okazji zakończenia Tygodnia Biblijnego. Serdecznie Zapraszamy.

3. W sobotę 13 maja w Lubajnach nabożeństw Fatimskie: o godz. 20. 00 Msza św. a po niej różaniec. Wyjazd autobusu spod naszego kościół o godz. 18.40.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ostródzka Grupę Ewangelizacyjną „By świat usłyszał”. Jest to grupa złożona z ludzi śpiewających z rożnych parafii ostródzkich. Będą oni śpiewać podczas Mszy św. o godz. 12.00 i zapraszają wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież do włączenia się we wspólny śpiew, dlatego o godz. 10.30 w Oratorium odbędzie się próba śpiewy na którą bardzo gorąco zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Rocznicowej. Komunia rocznicowa będzie 21 maja.

6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Festynu Parafialnego. Serdecznie zapraszam wszystkich do zaangażowania się w organizację tego festynu. Można już przynosić fanty na festyn i składać je w bibliotece parafialnej. Za każdy dar dziękujemy.

7. Także w przyszłą niedzielę, jak w każdą II niedzielę miesiąca, taca na cele inwetycyjno-wykończeniowe naszej świątyni. Zbieramy na ogrodzenie wokół kościoła.

8. Organizujemy pielgrzymkę rodzin i małżeństw do sanktuariów Warmii i Mazur: Święta Lipka, Stoczek Warmiński, Krosno k. Ornety i Glotowo. Cena 40 zł. Od osoby. Odbędzie się ona 27 maja. Cały maj na nabożeństwach majowych modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Pielgrzymka to akt powierzenia Maryi wszystkich rodzin. Zapisy u ks. Krzysztofa organizatora pielgrzymki i w kancelarii parafialnej.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jerzy Kaczmarczyk z ul. Partyzantów. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek….

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!