II NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2018

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

3. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży z III klasy gimnazjum, która w tym roku przystąpi do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

4. Jesteśmy w trakcie odwiedzin duszpasterskich zwanych „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w tej rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Woda święcona jest przy ołtarzu papieskim. Ofiary składane w tym roku w czasie kolędy przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła.
Za każdy dar już składamy serdeczne Bóg zapłać.
Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od godz.16.00.
Oto rozkład kolędy:
Poniedziałek 15.01: ul. Graniczna i Lipowa

Wtorek 16.01: ul. Zakole i Jasna

Środa 17.01: ul. Zamknięta

Czwartek 18.01: ul. Szosa Elbląska i na zaproszenia

5. W czasie kolędy, od poniedziałku do piątku będzie odprawiana tylko jedna Msza o godz. 10.00. W sobotę o 8.00 i 18.00. Intencje można zamawiać po każdej Mszy w niedzielę. Spowiedź w czasie kolędy będzie tylko w niedzielę.

6. W środę 17 stycznia, jak w każdą III środę miesiąca Msza św. o uzdrowienie. Po Mszy św. specjalne modlitwy z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie.

7. W przyszłą niedzielę 21 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Droga ta jest narzędziem nowej ewangelizacji, o którą tak często dopomina się papież Franciszek. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji i wysłuchania katechez, które mogą być odpowiedzią na wiele naszych pytań i dać nam żywą relację do Jezusa Chrystusa.

8. Zapraszamy na Warsztaty Ewangelizacyjne pt.:” Idzie i głoście”, które odbędą się w sobotę 3 lutego 2018 r. w godz. 9.00- 21.00 w Oratorium. Zajęcia prowadzi ekipa „Jezus na Stadionie”: ks. Rafał Jarosiński i s. Tomasza Potrzebowska. Koszt warsztatów 30 zł. Zapisy w Zakrystii.

9. Niech nowy tydzień przyniesienie wszystkim wiele radości i pokoju. Szczęść Boże!

Adoracja

ADORACJA

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00