XXIII NIEDZIELA 10.09.2017

1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na tace, które jak każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona na ogrodzenie wokół kościoła.

2. W środę 13 września w Lubajnach nabożeństw Fatimskie: o godz. 20.00 Różaniec
i Msza św. Wyjazd autobusu spod naszego kościół o godz. 18.40.

3. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, zachęcam do udziału w tych dniach we Mszy świętej, aby łączyć swoje cierpienia i trudy z Krzyżem Chrystusowym i stojąca pod nim Bolesna Matką.

4. Wracamy do czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, będą one odbywały się w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończą o godz. 20.00. Zachęcam, aby przyjść tu do kościoła i przy Panu Jezusie odpocząć i w ciszy zatrzymać się na chwile w biegu swojego życia.

5. W niedzielę 24 września o godz. 12.00 odbędzie się poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych a po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I komunii św.

6. Również w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

7. 7 października organizowana jest akcja: Różaniec Do Granic jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku…W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczane kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.
Autokar z naszego dekanatu uda się do Fromborka. Zapisy w zakrystii, koszt to 20 zł.

8. W tym dniu 7 października będziemy gościć Figurę Matki Boskiej Fatimskiej z Lubajn. Po Mszy św. odbędzie się modlitwa różańcowa i zakończy Apelem. Już zaplanujmy sobie ten czas, by modlić się za nasze rodziny, szczególnie za młode pokolenie.

9. Niech Bóg przez pośrednictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko, patrona naszej parafii obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Szczęść Boże!