NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018

1. Rozpoczynamy dziś Renowacje Misji świętych. Z radością witamy ponownie w naszej wspólnocie Misjonarzy O. Ireneusza i O. Józefa z Zakonu Redemptorystów. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 10.00 i 18.00. W środę dodatkowo będzie sprawowana Msza św. o godz. 11.30 dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dotyczące Konsekracji Kościoła i Festynu po uroczystości. Serdecznie zachęcam do czynnego włączenia się w to ważne wydarzenie dla naszej parafii.

3. W środę o godz. 17.30 spotkanie dziewczynek chętnych do sypania kwiatków na procesji Bożego ciała. Zapraszam też Mamy, które mogłyby pomóc.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie ulicami: Parkową, Prostą i Krzywą. Ołtarze znajdowałyby się: I przy ulicy Różanej, II przy ulicy Miłej, III na ulicy Prostej i IV na. ul. Krzywej. Bardzo proszę mieszkańców tych ulic o przygotowanie ołtarzy.

5. Od piątku rozpoczynamy miesiąc czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jest to również I PIĄTEK MIESIĄCA od godz. 9.00 odwiedzimy chorych

6. W sobotę I sobota Miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Pierwszych Sobót: Różaniec w intencji przebłagania za grzechy ludzi z prośba o pokój na świecie.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Także w przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Tadeusz odprawi Uroczysta Mszę św. z okazji 25 rocznicy swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za czcigodnego Jubilata.

9. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii współbraci salezjanów z Wydawnictwa Salezjańskiego: ks. Romana Wortolca i br. Zenona Czajkowskiego. Ks. Roman był przewodnikiem po Ziemi Świętej i w tym dniu na wszystkich Mszach będzie głosił kazania o biblijnych podstawach konsekracji świątyni. Po Mszach świętych będzie można nabyć książki wydawane przez wydawnictwo salezjańskie w promocyjnych cenach.

10. Niech Maryja w tym miesiącu maryjnym wypraszają nam szczególne błogosławieństwo. Szczęść Boże!