XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.07.2018

1. W tym tygodniu decyzją ks. Inspektora ks. Tadeusz Pawluk przechodzi do Suwałk. Dziękujemy za ten rok spędzony z nami, za radość, modlitwy, szczególnie adoracje, za posługę sakramentalna a szczególnie za wprowadzanie klimatu pokoju i radości. Życzymy ks. Tadeuszowi wielu łask Bożych w pracy salezjańskiej w Suwałkach i opieki Matki Najświętszej.

2. We wtorek ostatni dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. w intencji budowniczych, dobroczyńców i ofiarodawców naszego kościoła, będzie sprawowana o godz. 18.00 w kapicy św. Jana Bosko a po Mszy św. nabożeństwo i ucałowanie relikwii.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości, chciejmy ofiarować to wyrzeczenie w intencji młodzieży.

4. W czwartek 2 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Królowej Aniołów – odpust Porcjunkuli. W tym dniu można zyskać odpust zupełny w kościele parafialnym pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; spowiedź sakramentalna i przystąpienie do komunii świętej; modlitwa w intencji Ojca świętego. Wykluczenie wszelkiego przywiązania się do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
Jest to także I czwartek miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o wytrwanie dla powołanych a po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe przed najświętszym Sakramentem.

5. W piątek – I piątek miesiąca, spowiedź podczas Mszy świętych. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego. Przypomnijmy dzieciom o Pierwszym piątku a najlepiej przyjdźmy razem z nimi.

6. W sobotę I sobota Miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Pierwszych Sobót: Różaniec w intencji przebłagania za grzechy ludzi z prośba o pokój na świecie.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

8. W czasie wakacji spowiedź będzie 15 minut przed Msza święta. Natomiast w sprawach kancelaryjne można się zgłaszać codziennie po Mszy św., a w razie potrzeby w każdej chwili.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Elżbieta Kohler z ul. Bursztynowej. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10. Wszystkim parafianom oraz gościom wypoczywającym, życzymy udanych wakacji i pięknej pogody oraz dobrego samopoczucia. Szczęść Boże!