NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018

1. Jutro dziękujemy Bogu za Rok 2018. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

2. W czasie tego roku w naszym kościele sakrament chrztu św. przyjęło 31 dzieci, w sakramentalny związek małżeński wstąpiło 8 par, obrzędem pogrzebowym pożegnaliśmy 24 parafian, z posługą u chorych byliśmy 131 razy, do I Komunii Świętej przystąpiło 30 dzieci a sakrament Bierzmowania przyjęło 30 młodych ludzi.

3. Jutro o godz. 23.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku. W czasie tej Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Po Mszy św. składając sobie życzenia wspólnie przywitamy Nowy Roku. Zaprasza wszystkich, którzy zostają w domach, aby przyjść i wspólnie w Kościele przywitać Nowy Rok.

4. We wtorek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to Święto nakazane, chciejmy uczestniczyć we Mszy św. nie tylko z obowiązku ale, by polecać Matce Najświetniejszej Rozpoczynający się Nowy Rok 2019.

5. W środę 3 stycznia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie zwane „Kolędą”. Kapłan przychodzi do naszego domu, aby wspólnie z rodziną modlić się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok i poświęcić mieszkanie. Odwiedziny te chciejmy przeżyć jako akt religijny. Dom niech będzie przygotowany: nakryty stół a na nim krzyż, świece, woda święcona, Pismo św. i jeśli są w tej rodzinie dzieci uczęszczające do szkoły – to również zeszyty od religii. Woda święcona jest przy ołtarzu papieskim. Ofiary składane w tym roku w czasie kolędy przeznaczone są na ogrodzenie wokół kościoła.
Za każdy dar już składamy serdeczne Bóg zapłać.
Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od godz.16.00.
Oto rozkład kolędy:
Czwartek 3.01.2019: ul. Generała Zajączka – jeden ksiądz, ul. Partyzantów 1- 20 – drugi ksiądz i ul. Partyzantów 20b do końca – trzeci ksiądz;
Piątek 4.01.2019: ul. Łąkowa – jeden ksiądz, ul. Malinowa – drugi ksiądz, i ul. Kwiatowa – trzeci ksiądz;
Sobota 5.01.2019:Wałdowo 2 do 10 A – jeden ksiądz , oraz Wałdowo 10 B do 21 drugi ksiądz i Wałdowo 22 do końca – trzeci ksiądz.
W czasie kolędy Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Na Mszę o godz. 18.00 – będzie dojeżdżał ks. Krzysztof Felka z ośrodka na Kaczorach. Intencje można zamawiać po każdej Mszy w niedzielę. Spowiedź w czasie kolędy będzie tylko w niedzielę.
Rozkład kolędy wywieszony jest na gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii: waldowo.salezjanie.pl.

6. W piątek 4 stycznia – I PIĄTEK MIESIĄCA
– od godz. 9.00 odwiedzimy chorych.
– Spowiedź od godz. 17.30
– Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę – I sobota miesiąca o godz. 17.30 nowenna pierwszych sobót połączona z nabożeństwem różańcowym, wynagradzającym za grzechy ludzkości – łączymy się z Fatimą i modlimy o pokój na świecie.

8. W przyszłą niedzielę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszamy dzieci w przebraniu za królów). Podczas każdej Mszy św. poświecenie kredy, która oznaczymy drzwi naszych domów: K+M+B+2017 na pamiątkę Trzech Króli lub C+M+B + 2017 – Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Józef Wojciechowski z ul. Miłej. Polećmy ja Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

10. Na Nowy Rok życzymy wszystkim pokoju i szczęścia oraz Bożego błogosławieństwa!